Udostępnij:

W dniu 4 sierpnia 2012 roku na placu przy „dolnym deptaku” – przy ul. Spacerowej w Jarosławcu odbyły się XIII Indywidualne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej oraz VII Ogólnopolskie Rodzinne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej. Zawody rozpoczęły się godz. 10.00, a pogoda dopisała – było bardzo ciepło. Każdy kto chciał, mógł oddać serię strzałów i przybyć na podsumowanie zawodów na godzinę 15.00.

W XIII Indywidualnych Zawodach Strzeleckich z broni pneumatycznej wzięły udział 22 kobiety i 41 mężczyzn. Zawody podzielone były na 2 kategorie. Oddzielnie klasyfikowano kobiety i oddzielnie mężczyzn.

VI miejsce – Jacek Nakonecznyj – Wrocław – 61 pkt

Od wielu lat w zawodach strzeleckich uczestniczą reprezentanci gminy Postomino. Pani Daniela Igras z Królewa w tegorocznej edycji zawodów zajęła wysokie II miejsce (III miejsce w roku ubiegłym). Rok rocznie także pan Tadeusz Żelazko przyjeżdża do Jarosławca postrzelać z wiatrówki. W tym roku zajął II miejsce wśród mężczyzn. Gratulujemy.

VII Ogólnopolskie Rodzinne Zawody Strzeleckie z broni pneumatycznej odbyły się równolegle. W zawodach uczestniczyły rodziny w składzie trzy osobowym (mama + tata + dziecko). Brane było pod uwagę dziecko do lat 15. Rodziny uczestniczące w zawodach to turyści przebywający w tym czasie w Jarosławcu. Były też takie rodziny które specjalnie pod te zawody ułożyły sobie plan urlopowy, aby wziąć w nich udział.

Na podstawie sumy oddanych strzałów do tarczy strzeleckiej ustalona została kolejność miejsc rodzin. Zwyciężyli: